Akustik lamine cam ne işe yarar

Lamineli camlar, genel olarak kalın ve sağlam camlardır. Camların preslenmesi ile elde edilir. Bu presleme işleminde sıcaklı, basınç ve polivinil butiral kullanılmaktadır. Polivinil Butiral yani PVB, camların arasına konulan özel bir tabakadır. Camın sağlam olmasını ve yalıtım yapabilmesini sağlar. Aynı zamanda preslemede yardımcı olur ve koruyucu özellik de göstermektedir. Lamineli cam çeşitleri arasında akustik lamineli camlar mevcuttur. Bu cam çeşitleri gürültü yalıtımı konusunda yardımcı olmaktadır. Ses yalıtım verimi çok iyi düzeydedir.

Akustik lamine camlar, en önemli özelliği etkili bir şekilde ses yalıtımı sağlayabilmesidir. Bu amaçla özel olarak geliştirilmişlerdir. Üretiminde kullanılan PVB'nin bağlayıcı özelliğinin olmasının yanı sıra ses yalıtımına da katkısı bulunmaktadır. Akustik lamine camlar gürültüyü kesmesinin yanı sıra güvenlik de sağlamaktadır. Camın bu şekilde güvenlik sağlaması kalın olması ve içeriğindeki PVB tabakasından kaynaklanmaktadır. Bir ortamın tamamen gürültüden etkilenmemesi ve sesin girmemesi için sadece Akustik lamine cam kullanımı yeterli değildir. Bu bağlamda duvarların, çatı ve doğramaların da ses geçirmemesi, yalıtımlı olması gerekmektedir. 

Gürültüden Uzak Yaşamak İçin

Gürültüden uzaklaşmak için Akustik lamine camlar tercih edilmektedir. Daha etkili olabilmesi için cam kombinasyonlarındaki camların kalınlıkları farklı olabilir. Gürültüden kurtulmak istiyorsanız bizler size bu imkanı sunuyoruz. Kaliteli cam seçeneklerimiz ile sessiz bir ortama kavuşun. Erdem Cam olarak uzun süredir hizmet vermekte ve kaliteli camlar üretmekteyiz.

loader