Kurşun geçirmez camlar koruma ve destek sağlıyor

Güvenlik camları, oldukça sağlam ve darbelere karşı dayanıklı cam çeşitlerindendir. Güvenlik camları, aynı zamanda kurşun geçirmez camlardır. Silahlı saldırılara karşı dayanıklı camlardır. Camlar kurşunu geçirmez ve aynı zamanda parçalanmaz. Parçalanmaları çok zordur. Kırılma olsa bile içeriğindeki malzeme parçalanmayı engeller ve bütünlük sağlar. Araba camlarının bu şekilde olması bireyleri olabilecek sorunlardan korumaktadır.

Güvenlik camları, çok katlı lamine camlardır. 2'den fazla camın preslenerek PVB ile bağlanması sağlanarak üretilen camlardır. PVB, camların birbirlerine tutunmasını sağlamasının yanı sıra parçalanmayı da engeller. Aynı zamanda kurşunun geçmesini de engeller. Bunların yanı sıra ses ve ısı yalıtımı konusunda da avantajlıdır.

Güvenlik camları neden kullanılır

Güvenlik camları özellikle polis araçları ve korumalı araçlarda kullanılmaktadır. Çatışma olduğunda arabaların camından kurşun geçmemesi için tasarlanmıştır. Bu camlara ısıtma ve soğutma işlemi yapılmıştır. Bu sayede cama dayanıklılık sağlanmıştır. Cama kurşun geldiğinde geçmez. Camda çatlama oluşur. Bu da camın kırılmasını sağlamaz. Camın içeriğinden dolayı cam kırılmamakta ve parçalara ayrılmamaktadır.

Güvenlik camları, riskli olan bina ya da arabalarda tercih edilir. Bunun dışında arabasına taktıranlar da bulunmaktadır. Aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de korur. Isı yalıtımı ile sağlıklı bir yolculuk ya da kullanışlılık da sağlar. İstediğiniz güvenlik camlarına bizden ulaşabilirsiniz. Bu konuda kaliteli ürünler sunmaktayız. Camlarımız oldukça sağlam ve güvenliklidir. 

loader