Lamine camlar ile artırılmış güvenlik

En az iki yada daha fazla plaka halinde olan camın, PVB tabakası yardımı ile basınç ve ısı preslemesinin gerçekleştirmesi neticesinde lamine cam oluşturulur. Güvenlik camları olarak da tanımlanabilen lamine camlar sayesinde koruma sağlanır. Kullanım alanları yaygın olan lamine camlar, hem iç noktalardaki cam kısımlarında hem de dış noktalardaki cam kısımlarına uygulanabilir durumdadır.

Lamine Camlar Kaç Çeşittir?

Lamine camlar genel olarak 3+3, 4+4, 5+5 ve 6+6 olmak üzere 4 farklı kalınlık seviyesinde üretimi gerçekleştirilen camlar olarak bilinirler. Farklı kalınlıklarda lamine cam talepleri bulunduğunda ise laminasyon makinelerinde üretimi özel olarak gerçekleştirilebilen camlardır. Erdem Cam markası çatısı altında üretiminin sağlandığı lamine camların kullanımı sayesinde fark yaratan bir güvenlik koruması sağlanır. Sıradan bir camdan çok daha detaylı olarak işlenen camlar olmaları sebebiyle lamine camlar, beklenen etkiyi yaratmayı başarırlar.

Lamine camlar, güvenlik camları olarak adlandırılıyor olmaları sayesinde sahip oldukları çok katmanla kurşun geçirmez cam özelliğe de sahip olabiliyorlar. Kurşun geçirmezlik özelliğine sahip olan camlara gelecek darbelere karşı aktif korumayı sağlar.

Güvenlik camları olarak tanınan lamine camlar kalınlık açısından farklı gösterebildikleri gibi aynı zamanda Erdem Cam üretimiyle beraber renk açısından birbirlerinden ayrılabiliyorlar. Gürültüye karşı yalıtımda aktif şekilde rol oynuyor olmalarının yanı sıra UV ışınlarına karşı geçirgenlik açısından da koruma sağladığından dolayı eşyaların solmasına yönelik engelleyici role sahiptir.

loader