Lamine camlar nerelerde kullanılır

Lamineli camlar, kalın ve sağlam camlardır. Özel olarak üretilmekte ve üretim seçenekleri de değişmektedir. Camlar, günümüzde her yerde kullanılmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde, ofislerde şirketlerde, alış veriş merkezlerinde kullanılmaktadır. İç ve dış mekanlarda kullanılan cam çeşitleri farklı olabilmektedir. İç mekanlarda kullanılan camlar, daha hafif ve görsel şıklık sunarken, dış mekanlarda kullanılan camlar ise daha dayanıklı ve kalın olmaktadır. Özellikle bu konuda güvenlik camları ve kurşun geçirmeyen camlar dikkat çekmektedir.

Lamineli cam üretimi, kullanılacağı yere göre değişebilmektedir. Daha kalın veya ince üretilebilmektedir. Yani, 2 veya daha fazla camın preslenmesi ile elde edildiği için kalınlığı değiştirilebilmektedir. Genel olarak üretim 4 farklı aralıkta olmaktadır. Bunun dışında ekstra farklı kalınlıklarda istenirse, laminasyon makineleri ile özel olarak üretilebilmektedir

Lamineli Camlara Nasıl Ulaşılır

Lamineli cam üretimi, iki veya daha fazla camın preslenmesi ile olmaktadır. Bu presleme sırasında sıcaklı ve basınç kullanılmaktadır. Aynı zamanda PVB adında özel bir tabak malzemesi de kullanılmaktadır. Bu da camın yapısının sağlam ve kaliteli olmasını sağlar. Bu türde camlar dış darbelere karşı dayanaklı olmaktadır. Kalın olmalarından dolayı, alışveriş merkezleri, showroom vitrinleri Spider cam cephe gibi yerlerde kullanılmaktadır. Özellikle mağazalarda vitrinlerdeki kıyafetlerin renginin solmaması için UV ışınlarını geçirmemesi önemlidir. Bu tür kullanımlarda kaliteli camlara sahip olmak istiyorsanız sizlere bu konuda yardımcı oluyoruz. Erdem Cam olarak bizlerden destek alabilirsiniz.  

loader