Lamineli temperli camlar

Lamineli temperli camlar, emniyet camlarıdır. Alınan darbelerde küçük ve keskin olmayan parçalara ayrılırlar. Bu tarzda camlar, hem ısıtma hem de soğutma işlemlerinden geçirilirler. Bu sayede cama sağlamlık kazandırılır. Aynı zamanda dışını basınç gerilimi içerisine ise çekme gerilimi kazandırılmış olur. Bu sayede daha kaliteli camlar elde edilmiş olur.

Bu tarzda cam seçenekleri genel olarak, cam kapı ve cam cephe kullanımları şeklindedir. Lamineli temperli camlar çevresindeki insanlara tehlikeli değildir. Parçalanması anında kesici parçalar etrafa sıçramaz. Bu yüzden hem insanlara hem de nesnelere zarar verme düzeyi oldukça düşüktür. Camların üretilmesi sırasında ve sonrasında deneyler yapılarak camların kalitesi ve riskleri ölçülmektedir. Bu bağlamda camlar çeşitlendirilmekte ve şekillendirilmektedir. İnsanlara ve nesnelere zarar verme durumu incelenmiş ve üretimlerin düzenlemeler yapılmıştır. Bu yüzden emniyet camı olarak bilinmektedir.

Lamineli Temperli Camların Kullanımı

Bu şekilde camlar, ofislerde, şirketlerde, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde veya showroomlarda kullanılabilmektedir. Lamineli camlara temperleme ile özellik kazandırılmış ve zararlı olma riski tamamen düşürülmüştür. Cam seçimi yapılırken bu camın emniyet özelliği göz önünde bulundurulmalı ve ona göre seçim yapılmalıdır. Aynı zamanda kullanılacak yere göre de seçim yapmak mantıklı olacaktır. Bu cam çeşitleri için bizleri ziyaret edebilirsiniz. Bu alanda çok çeşitli camlara sunarak sizlere hizmet vermekteyiz. İstediğiniz özellikteki camlara sahip olmanızı sağlıyoruz. Sitemizden ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. 

loader