Yangına dayanıklı camlar hayat kurtarıyor

Yangına dayanıklı camlar özel olarak üretilmektedir. Lamineli cam seçenekleri arasında yer almaktadır. Bu türdeki camların ateşin sıcaklığını tutarak bütünlüğünü korumaktadır. Çok katlı olarak preslenmektedir. Şeffaf lamineli camdır. Farklı kalınlıklarda olması yangın koruma derecesini etkilemektedir. Bu bağlamda daha kalın olan daha etkili bir cam olabilmektedir.

Yangına dayanıklı camlar da lamine camlar olması dolayısı ile preslenerek ve PVB ile tabakalandırılarak üretiliyor. Çok kalın olan camlarda şeffaflık azalmaktadır. Bu nedenle, ekstra beyaz camdan üretim yapılır. Bu da camın düşük demirli olması demektir. Bu sayede kalın camlara da şeffaflık kazandırılmış olur. Bu camlar yangın esnasında çok fazla etkiye sahiptirler. Alevlerin ve gazların yayılmasını engelleyerek yangının büyüme riskini ortadan kaldırır. Aynı şekilde sıcaklığın yayılmasını da engeller. 2 saate kadar bütünlük sağlar, deforme olmaz. Aynı şekilde izolasyon da sağlamaktadır.

Yangına Dayanıklı Camlar Nerelerde Kullanılır

Yangına dayanıklı camlar, oteller, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, havaalanları, hastaneler gibi birçok yerde kullanılmaktadır. İç ve dış mekanlarda her yerde kullanılmasının yanı sıra genellikle dış mekanlarda tercih edilebilmektedir. Püskürtmeli yangın söndürme sistemleri bu camlar ile kullanım sağlar. Yangına dayanıklı olmasından dolayı sızdırma yapmaz. Bu konuda özel olarak üretimlerimiz mevcuttur. İstediğiniz yangına dayanıklı ve güvenlik camlarına bizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu konuda kaliteye önem vererek sağlam camlar üretiyor ve sunuyoruz.

loader